מיגונית לחצר

בארץ יש מגוון מבנים ישנים פרטיים, משותפים, מבני עסקים ועוד. רבים מהמנים הללו לא כוללים מבנים מוגנים ולדיירי הבית אין איך להגן על עצמם בזמני חירום כמו מתקפות טילים. במבנים אלה הפתרונות כוללים את השימוש במקלטים קרובים, אם יש, או שכיבה על הרצפה להגנה אישית. כיום, אופציה נוספת היא הצבת מיגונית לחצר. על כך נרחיב במאמר הבא.

מהי מיגונית?

מיגונית לחצר או בכלל, היא מבנה נייד ויציב המיועד לספק מקלט במקרי חירום. היא מיוצרת מבטון מיוחד ונבנית באמצעות יציקה יחידה, דומה לפעולת הבנייה של ממ"ד. תפקידה העיקרי של מיגונית ניידת הוא להגן על אנשים במרחבים ציבוריים מפגעים כמו רסיסים ונזקים מפגעי הדף.

מיגוניות בדרך כלל מוצבות באזורים שבהם יש צורך בזמן תגובה מהיר לאיומים כמו אזוריםהסמוכים לגבולות, כמו לדוגמא אזורים בסמוך לרצועת עזה. המיגונית מהווה פתרון זמני במרחב הציבורי שזמין לאנשים שלא יכולים להגיע למקומות מוגנים בזמן חירום ואף למרחבים הפרטיים על ידי הצבתה באזור סמוך בית, כמו בחצר.

האיומים מהם ניתן להתמגן

pexels-pixabay-27659

מערכת מיגון יציבה ועמידה בבית פרטי או בקרבתו היא חיונית, בהתחשב באפשרות של מצבי חירום שעלולים להסתיים בסיכון כמו נפילת טילים.ישנם בתים בהם אין פתרון מיגון אפקטיבי ובמקרים רבים, מקלט נמצא מחוץ לבית, אך בעת מצבי חירום הוא לא מספק פתרון המאפשר חיפוש מהיר למקום מחסה נגיש וקרוב. לכן, הצבת מערכת מיגון יציבה ועמידה בבית או בקרבתו מהווה חשיבות גדולה, מאחר שבמצבי חירום תהיה אפשרות למצוא מקום ממוגן בצורה נגישה ומהירה.

המיגונית למעשה מספקת הגנה משתי תופעות עיקריות- הדף ורסס.הבנת האופן בו נפעל בפני התקפות כאלו והמיגון הנדרש מסייעת לקבועאת הפתרונות המתאימים כמו הוספת מיגונית לחצר. אז מה זה אומר?

  1. הדף

הדף הוא גל של אוויר דחוס שמתפשט ממקום הפיצוץ, כמו גל מים רחב. כגל מים, הדף מחפש דרכים קלות לעבור- אם פוגש במכשול קטן, כמו חתיכת נייר בגל מים, הוא עשוי לעקוף בלי הפרעה. אך כאשר ההדף נתקל במכשול יותר חזק, הוא יכול להתחזק וליצור אפקט שיכול להיות קטלני.

  1. רסס

הרסס הוא התפרצות של רקטה או טיל שממנו יוצאים חלקים העפים בכיוונים שונים. רקטה או טיל מורכבים ממעטפת חיצונית וחומר נפץ בתוך המעטפת. בעת הפיצוץ, המעטפת מתנפצת וחלקיה מתפוצצים במהירות לכל הכיוונים. במקרים כאלו, הרסיסים עלולים לגרום נזק קטלני עבור האדם.

מהם היתרונות של מיגונית לחצר?

רכישת מיגוניתלחצר כוללת מספר יתרונות משמעותיים, כמו-

  • יכולת שינוע קלה-המיגונית ניתנת להובלה באופן יחסית פשוט באמצעות מנוף מיוחד המיועד לכך. זאת אומרת שאפשר להגיב באופן מהיר לצורך הגנה במקרי חירום שונים.
  • עלות נמוכה- הוצאות המיגוניתלחצר הן פחותות משמעותית בהשוואה לבנייה של ממ"ד בבית. על ידי כך היא מהווה אפשרות משתלמת וכלכלית להגנה.
  • מגוון בגודל ותצורה- המיגוניות מגיעות במגוון גדלים ותצורות, המאפשרות לך לבחור את האפשרות המתאימה ביותר לצרכי המקום והאוכלוסיה.
  • מיקום מחוץ לבית- את המיגונית ניתן למקם בחצר הבית, מה שמאפשר גמישות רבה יותר מאשר בנייה בפנים הבית.
  • נפח אכלוס גדול- מיגוניתלחצר, גם אם מדובר במיגונית קטנה, יכולה להכיל שלושה אנשים, וישנם דגמים גדולים שיכולים לאכסן בתוכם שמונה אנשים ואף יותר, מה שמספק אפשרויות עבור מגוון גדול של מצבים וצרכים.

למי זה מתאים?

לצערנו, בישראל מרחבים מוגנים הם חשובים מאוד בכל בית על מנת לספק הגנה על תושבי המקום. איום הטילים ואיומים נוספים הם קיימים ונוכחים כל הזמן ולכן הצורך במיגונית או בבניית ממ"ד מתאים לכל מי שאין מקלט תקני בקרבת מגוריו או בקרבת המקום העסקי. עבור אלו המחפשים פתרון איכותי אך אינם רוצים להשקיע סכומים גדולים, הוספת מיגוניתלחצר מהווה בחירה פשוטהומוצלחת. המיגונית מבנה נייד המספק הגנה במצבי חירום למשפחה או לעסק באופן יעיל.

בנוסף, המיגונית היא פתרון מושלם למשפחות שמתכננות לעבור מקום מגורים, מאחר שהיא יכולה לעבור איתם בצורה יחסית פשוטה למיקום החדש. היא מספקת הגנה לאורך זמן ללא צורך בהוצאות כספיות גדולות כמו בבנייה של ממ"ד קבוע בבית.

המיגונית מהווה גם פתרון מצוין במצבי חירום, מאחר שהיא ניתנת להרכבה מיידית ופירושה שהשימוש בה ניתן באופן מידי. אין צורך בשיפוץ או התקנה קבועה, והיא ניתנת לקבלה מהירה ולשימוש מידי במהלך מצבי חירום. לכן, אם אתם צריכים פתרון מידי וזול יחסית, הוספת מיגונית לחצר הוא הפתרון האידיאלי.

כמה זה עולה?

הוספת מיגונית לחצר היא פתרון משתלם המספק הגנה לדיירי הבית במחיר סביר. הוספת מיגוניתאו מרחב מוגן לדירה או לבניין מבטיחה לאזרחים הגנה בעת מצבי חירום. ברוב המקרים, הוספת ממ"ד לדירה עולה כ-100,000 ₪ ומעלה. התהליך כולל שיפוץ רחב יחסית וחפירות, ולכן עלותו גבוהה. בשל זאת, רבים מעדיפים לבחור את האפשרות הפחות כבדה כלכלית של הוספת מיגוניתלחצר. אפשרות זו כוללת פחות הוצאות נלוות ועלות פחותה – במחיר שנע בין 25,000 ₪ ל-40,000 ₪ בממוצע.

למרות המחיר הנמוך, חשוב ביותר לקחת בחשבון את איכות המיגונית ואת תקני פיקוד העורף. המיגונית צריכה לספק הגנה אמינה בעת סיכון ולשמש את דיירי הבית בצורה תקינה. האיכות של המיגונית היא גורם מרכזי בבחירה שלה, לצד המחיר, על מנת להבטיח הגנה יעילה בזמן צרוף. לכן, חשוב לברר את תוכן ההצעה, את עובי הקירות והתאמה לתקני פיקוד העורף לפני הבחירה. כך תוכלו להבטיח את ההגנה על המשפחה והיקרים בזמנים קשים. חשוב לציין כי באופן כללי ממ"ד מספק הגנה טובה יותר מאשר מיגונית ניידת.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב צרו איתנו קשר

עידן מיגון

עידן מיגון מספקים פתרונות חדשניים למיגון מבנים, המקנים הגנה מירבית וביטחון. החברה מתמקדת בבניית מיגוניות וממדים ניידים, מיגון חדרים קיימים, בניית ממדים בבתים ובניינים ובפתרונות מיגון נוספים המגנים מפני איומים שונים.

אז מה היה לנו בכתבה:

צרו איתנו קשר